70.-80. gadi

70-to gadu beigās un 80-to gadu sākumā, palielinoties audzēkņu skaitam, pedagogu kolektīvs kļūst kuplāks. Visi pedagogi ir bijuši izcilas personības, tostarp, komponists Pēteris Vasks, Latvijas izcilākais vijoļmeistars Zigurds Elsbergs, Ērika Barkāne, kura izaudzinājusi vairākus topošos mūziķus – Līgu Ķesteri, Solveigu Boku, Andi Bahmani, Beati Geku, Airisu Veikšinu u.c., Lilita Ronka, Brigita Vīnšteine, kas ar savu personību palīdzēja veidot skolas seju. Tiek atvērtas jaunas – sitaminstrumentu un kora klases. Turpinās aktīvs mācību process, skolas audzēkņi un pedagogi aktīvi iesaistās vietējā un republikas mēroga koncertdarbībā. Jau šajā laikā sasniegti labi rezultāti rajona un republikas mērogā.

Skolas pirmo nopietno, 15 gadu jubileju svin 1983. gadā. Katru gadu skolu absolvē prāvs pulciņš jauno mūziķu, no kuriem turpmāko dzīvi ar mūziku saista Ingus Pētersons, Grizelda Kulberga, Kaspars Krauja, Ligita Skudra, Airisa Veikšina.

No 1986. gada skolas vadību pārņem Dzintars Baiža. Šajā laikā Mūzikas skolas koklētāju ansamblis kopā ar pedagogiem, aktrisi Elzu Radziņu un Māras Skides vadītajiem vokālajiem ansambļiem piedalījās koncertuzvedumā ”Senā daina, kļūsti spīva”. Ar šo koncertprogrammu tika apceļota visa Latvija, pulcējot klausītājus gan pilsētās, gan laukos.

vesture-80