Zaļā prakse

Zaļā prakse ir audzēkņu patstāvīgais darbs, zīmējot un gleznojot plenērā. Tā ir vizuāli plastiskās mākslas izglītības programmas obligāta sastāvdaļa un notiek katra mācību gada noslēgumā, atsevišķos gadījumos var tikt organizēta vasaras vidū vai vasaras otrajā pusē, kā arī mācību gada ietvarā – jebkurā mēnesī. Prakses ilgums 6 – 10 dienas.

Jaunāko kursu audzēkņiem zaļā prakse notiek skolas darbības vietās – Zvejniekciemā, Saulkrastos bet sākot no 11/12 gadu vecuma – parasti izbraukumā kādā no Latvijas pilsētām vai lauku rajoniem. Zaļās prakses katru gadu notiek citā vietā, lai audzēkņiem ir iespēja iepazīt, zīmēt un gleznot dažādo Latvijas kultūrvidi, dabu, kā arī izbaudīt patstāvīgu un radošu dzīvi kopā ar kursa biedriem.

Parasti zaļās prakses laikā tiek organizētas ekskursijas pa attiecīgā novada ievērojamākajām vietām. Prakses beigās notiek darbu skate, vērtēšana/atzīmju izlikšana, liecību izsniegšana un arī labāko prakses darbu izstāde plašākai publikai – Saulkrastos un Zvejniekciemā, dažkārt arī plašākai publikai citur Latvijā.

Zaļā prakse notikusi Limbažos, Zasā, Viesītē, Mazsalacā, Lādezerā, Kuldīgā, Kandavā, Neretā, Raunā, Valdemārpilī, Saldū… 2008. gadā pirmo reizi tika organizēta ārzemēs – Slovākijā, 2010. gadā – Sāremā salā, Igaunijā, 2015. gadā – Nidā, Kuršu kāpā – Lietuvā, radot neaizmirstamus iespaidus skolas skolotājiem un audzēkņiem.

Zaļās prakses darbi plašāk apskatāmi sadaļā Māksla – Galerijas – Foto.