Izstādes

Vairāk par mūsu izstādēm – skolas Fb lapā.

“«Kuršu kāpa Nida 2015»”]

2015. gada nogalē un 2016. gada janvārī kultūras nama “Zvejniekciems” Baltajā zālē skatāma VJMMS Zvejniekciema un Saulkrastu mākslas nodaļu 4. – 7. kursu audzēkņu “Zaļās prakses” darbi – 2015. gada augustā, Nidā, Kuršu kāpā (Lietuva) paveiktais.

nida

[/expand]

Daniellas Bilogrivas izstāde Harmonija

harmonijaVJMMS sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru, Kultūras aģentūru “Zvejniekciems” un Jūrmalas Mākslas skolu organizēja Daniellas Bilogrivas izstādi “Harmonija” Saulkrastu novada domē. Izstādes atklāšanā piedalījās VJMMS pedagogi un audzēkņi, Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs E.Grāvītis.
Izstādes patronese ir kultūras ministre Dace Melbārde.
Daniella Bilogriva dzīvo Kijevā, Ukrainā. Daniellai ir 14 gadi, viņa zīmē kopš divu gadu vecuma un piecu gadu vecumā sāk apmeklēt bērnu radošā centra “Divosvit” (“Brīnumainā pasaule”) mākslas studiju. Daniellai ir bijušas četras personālizstādes Odesā. Jaunā māksliniece šobrīd mācās Odesas 122.skolas 8.b klasē.
Izstāde “Harmonija” Saulkrastos ir jaunās mākslinieces Daniellas Bilogrivas otrā personālizstāde ārpus Ukrainas.
Daniella: Nezin kā izdomātā bezgalīgā skrējienā un bezjēdzīgā steigā mēs zaudējam sevi kā personību. Mēs esam gluži kā skudriņas, uz kurām reizēm lūkojamies no augšas, smejoties un vērojot vienādos steidzīgos kukainīšus. Un šajā skrējienā pēc laimes un sevis meklējumos, lai cik dīvaini nebūtu, mēs vēl vairāk attālināmies no sevis un savas iekšējās pasaules…

Daniellas Bilogrivas izstadeIr ļoti svarīgi nepazaudēt sevi kā garīgu personību, kaut arī, kamēr vien mēs elpojam, dvēsele aizvien atrodas mūsos. Tāpat kā mums jārūpējas par mūsu vienotību ar šo pasauli, ar dabu, tā arī – par vienotību ar mūsu jūtu dabu. Jo gudri ļaudis taču saka, ka cilvēkam viss ir dots no dabas, bet kāpēc tad ne visiem cilvēkiem? Es domāju, ka tas tā nav. Visiem viss tiek dots taisnīgi, taču diemžēl ne katrs cilvēks ir spējīgs atvērties apkārtējiem. Cilvēks, protams, drīkst un viņam vajag priecāties par citu cilvēku panākumiem, taču arī pašam vajag plaucēt savus talantus. Skumji, ka daudzi cilvēki ar satriecošu talantu tā arī neatveras citiem. Un diemžēl, mēneša un pat piecu vai desmit gadu laikā pasaule neizmainīsies, taču nav vērts izsamist.

Man ļoti gribētos, lai kādā sirsniņā tomēr dzimtu cerība un ticība saviem spēkiem, un kā teicis Lope de Vega: “Tak ne jau diženums sniedz baudu, bet tas, ka dvēsele spēj savas ilgas piepildīt,” (citāts no Lopes de Vegas komēdijas “Suns uz siena kaudzes”).

Mākslas nodaļas audzēkņu sasniegumi konkursos

Februārī vairākus – gan Latvijas, gan starptautiska mēroga diplomus saņēmuši Vidzemes jūrmalas Mūzikas un mākslas skolas mākslas nodaļas audzēkņi.

Vidzemes jūrmalas Mūzikas un mākslas skolas audzēkne Linda Ozola saņēmusi diplomu par lielisku darbu Starptautiskajā bērnu un jauniešu karikatūru zīmējumu konkursā Igaunijā, Tartu. Konkurss notiek kopš 1992. gada, tajā piedalījušies dalībnieki no Igaunijas, Dānijas, Krievijas, Beļģijas, Latvijas, Somijas. Tartu organizētais starptautiskais karikatūru konkurss skolu jaunatnei ir vienīgais Baltijā. 2009. gada tēmas – “Smieklīgais skolā” un “Laika apstākļi”, abas tēmas bija savstarpēji labi saistāmas. Karikatūras žanrs ir šķietami viegls, tomēr katrs, kas mēģinājis radoši domāt šī žanra ietvaros, pārliecinās, ka izteiksmes asumu ar korektu, lakonisku grafisku risinājumu apvienot nav vienkārši. Lindas darbs līdz ar Pārdaugavas mūzikas un mākslas skolas, Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas audzēkņu un izcilākajiem Igaunijas skolu audzēkņu darbiem publicēts speciālā konkursa izdevumā – bukletā. Patīkami lasīt, ka organizatori latviešu valodā saka paldies visiem dalībniekiem no Latvijas, kā arī viņu skolotājiem. Apsveicam Lindu un skolotāju Rasu Grāmatiņu.

Diplomu par izcilu darbu starptautiskajā bērnu un jauniešu vizuālās mākslas darbu konkursā “Vienmēr zaļš, vienmēr zils” saņēma Justīne Plankāja. Konkurss jau 15 gadu notiek Polijas pilsētā Toruņā, tas ir viens no pēdējo gadu populārākajiem konkursiem pasaulē, kurā piedalās jaunieši no vairāk kā 50 valstīm. Latviju šajā konkursā pārstāvēja pavisam 32 darbi. Justīne ik gadus ir viena no visaktīvākajām dažādu konkursu dalībniecēm. Justīnes skolotāja Rasa Grāmatiņa.

Diplomu par sniegumu Latvijas dabas muzeja organizētajā konkursā “Latvijas upēs un ezeros” saņēmusi Paula Dalbiņa. Apbalvojumam seko iespēja bez maksas apmeklēt Līgatnes dabas takas Gaujas nacionālajā parkā. Paulas skolotāja Vidaga Karpenko.

Mācīsimies pasmaidīt arī paši par sevi...:)

VJMMS saņēmusi uzaicinājumu piedalīties arī nākamajā karikatūru konkursā, kas notiks 2010. gada aprīlī. Šī gada konkursa tēmas – “Par ko domā, skolas puika?” un “Mēdiji”. Mācīsimies pasmaidīt arī paši par sevi. Kā zināms, kuriozi un smaida vērti notikumi gan skolā, gan mēdijos atgadās teju katru dienu. Iedvesmai pietiks. Pavasaris mākslas nodaļā tuvojas līdz ar jauniem radošiem darbiem. Februārī, martā un aprīlī līdztekus ikdienas mācību darbam VJMMS plāno piedalīties arī citos Latvijas un Starptautiskos konkursos: karikatūru konkursā Tukumā, vizuālās mākslas konkursā “Ziedu burvība” Balvos, Šopēna daiļradei veltītajā un grafikas darbu konkursos Polijā, vizuālās mākslas darbu konkursā “Par ko sapņo bērni” Vācijā.

VJMMS Zvejniekciema mākslas nodaļas audzēkņu darbu izstāde “Sniegs” Saulkrastu domes 2. stāva foajē no 18. februāra.