VJMMS mākslas maratons pavasarī

Kultūras Ministrijas balva Paulai Dalbiņai un skolotājai Mārai Alenai

27. aprīlī saviļojošs notikums arī mākslas izglītībā – VJMMS Zvejniekciema mākslas nodaļas absolvente, šobrīd jau Rīgas adošās industrijas tehnikuma interjera dizaina nodaļas audzēkne Paula Dalbiņa par izciliem sasniegumiem mākslā 2016. gada konkursos, darbu glezniecībā un iegūto 1. vietu Starptautiskajā vizuālās mākslas konkursā “Es dzīvoju pie jūras”. Konkursā tika vērtēti vairāki tūkstoši audzēkņu darbi no 24 valstīm, un pirmās vietas iegūšana bija nopietns sasniegums. Gan Paula, gan skolotāja Māra Alena to noteikti bija pelnījušas! Apbalvošana par sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādēs un skatēs mākslu nozarēs svinīgos apstākļos, uzstājoties arī dejas mākslas un mūzikas vidusskolu audzēkņiem, notika Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē. Apbalvojumus pasniedza Kultūras ministre Dace Melbārde.

Interesanti, ka aprīlī ar Kultūras ministri tikāmies jau otrreiz – mēneša sākumā, apmeklējot kultūras namu “Zvejniekciems”, ministre iepazinās arī ar VJMMS Zvejniekciema mākslas nodaļu.

Valsts konkursa mākslā noslēgums un mākslas pedagogu seminārs…

kā arī radoša atkalsatikšanās 28. aprīlī notika Madonā. Līdz 27.maijam Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā notiek izstāde “Visi kopā”. Tajā eksponēti profesionālās ievirzes mākslas valsts konkursa dalībnieku darbi no 100 mākslas skolām – iesaiņojumi konfektēm, smūtijiem, našķiem, arī reklāmas plakātu kompozīcijas. Arī VJMMS asudzēkņu Emīla Kisiļevska, Zanes Babrānes, Elīnas Kulbergas un Neda Grīnberga darbi apskatāmi izstādē. Izstāde ir patiešām izdevusies, daudzveidīga, interesanta un iedvesmojoša, tāpēc, ja ir iespēja būt Madonā, aicinām apskatīt! Radoši iespaidi un iedvesma turpmākam darbam garantēti!