VJMMS koklētāji Norvēģijā!

Īpašas trīs dienas oktobrī piedzīvotas Vidzemes jūrmalas Mūzikas un mākslas skolas koklētājiem muzicējot Norvēģijā. Starptautiskajā festivālā Baltijas valstis pārstāvēja tikai Latvija, VJMMS skolotājas Anitas Viziņas–Nīlsenas audzēkņi Monika Mihailova, Tomass Blekte un Kristians Karlsons.
24. – 26. oktobrim notika Starptautisks arfas un tai līdzīgo instrumentu festivāls, šogad – Norvēģijā, Gjovik pilsētā. Lai gan festivāls notiek jau 12-to reizi, Latvija tajā piedalījās pirmoreiz, un interesanti, ka tieši VJMMS tikusi iespēja un gods pārstāvēt festivālā Latviju, kokles spēli. Pagodinoši, ka jau pirmajā festivāla dalībnieku tikšanās reizē – atklāšanas koncertā uzstājās Tomass Blekte, uz mazās kokles atskaņojot Birutas Derumas “Pasaku”. Festivāla norises dienās dalībnieki, kopskaitā no 11 valstīm (Dānija, Anglija, Skotija, Īrija, Zviedrija u.c., tālākie braucēji – no Japānas!) iepazīstināja ar savu valstu stīgu instrumentiem, to skanējumu, vēsturi, piedalījās atklāšanas koncertā, meistarklasēs, kā arī paši vadīja meistarklases Gjovikas Mūzikas un mākslas centrā. Meistarklašu norisē visi dalībnieki dalījās grupās, lai ikkatrs varētu iepazīstināt un iepazīties ar vairākiem stīgu instrumentiem. Tie ir tik dažādi un vienlaikus līdzīgi!
Mūsu audzēkņi festivālā bija kopā ar saviem vecākiem, un interesanti, ka atskaņojot mums visiem labi zināmo “Mugurdanci” varēja pārējos iepazīstināt arī ar deju soļiem!
Jauna pieredze, sajūsma, jauni draugi un milzums iespaidu! Paši dalībnieki notikušo vērtē ļoti nopietni un atbildīgi.
K.Karlsons: Citiem mācīt kokles spēli bija ļoti interesanti. Iepazinos ar arfas, langelaikas, liras spēli, bija vērtīgi, labprāt to mācītos vēl. Šis ceļojums ir labākais, ko esmu piedzīvojis!
T.Blekte: Uzstāties festivāla atklāšanas koncertā bija liels gods un atbildība. Prezentāciju labprāt atkārtotu vēl, jo šoreiz vēl kokles spēles prezentācijai īsti nejutos gatavs. Labprāt mācītos vēl jauniepazīto instrumentu spēli!
M.Mihailova: Mācīt citiem kokles spēli bija interesanti, tomēr pagrūti. Labprāt to atkārtotu. Prezentācijas tekstu gatavoju patstāvīgi. Ja rastos tāda iespēja, ļoti labprāt nākotnē turpinātu iepazīties ar arfas spēli!
Paldies koklētājiem, viņu vecākiem un skolotājai par mērķtiecību un ieguldīto darbu. Nākošais, 13. Starptautiskais festivāls notiks pēc gada Dānijā, un VJMMS skolotāja A.Viziņa-Nīlsena uzaicināta darboties organizācijas komitejā. Kas zina, varbūt nākamgad mūsu audzēkņiem būs iespēja turpināt mācīt kokles spēli festivāla dalībniekiem Kopenhāgenā! Viņi to vēlētos un mēs to novēlam! 😊

Lietotāja Vidzemes jūrmalas Mūzikas un mākslas skola attēls.