Mūzikas nodaļu audzēkņi dodas uz koncertu “Sēd uz sliekšņa pasaciņa”

10. aprīlī mūzikas nodaļu audzēkņi apmeklē iedvesmojošu koncertu Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē.

Koncertuzvedumā – visiem iemīļotas Renāra Kaupera, Imanta Kalniņa, Zigmara Liepiņa, Jura Kulakova un Valta Pūces dziesmas no latviešu animācijas filmām „Joka pēc alfabēts”, „Kabata”, „Laimes lācis”, „Ness un Nesija”,
„Zaķīšu pirtiņa”, „Sēd uz sliekšņa pasaciņa” un citām multiplikāciju filmām.

Kopā ar solistiem – aktrisi Zani Dombrovsku un dziedātāju Andri Ērgli muzicēs Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas meiteņu koris un diriģents Andris Kontauts, kā arī ritma grupa pianista Normunda Kalniņa vadībā.

Skolas audzēknis Kirils Turovs piedalās Ineses Galantes Talantu konkursā!

Būsim priecīgi un pateicīgi, ja ieklausīsieties un nobalsosiet par Kirila Turova un koncertmeistares Beatas Gekas priekšnesumu, brīnišķīgi atskaņoto Hendeļa Sonāti. Kirilu konkursam sagatavojis viņa specialitātes skolotājs Miervaldis Leja.

Ieraksts tapis Latvijas Radio 1 ierakstu studijā. Balsot var vairākreiz – vienu reizi diennaktī.

Atbalstam mūsu novada, VJMMS talantu! :)

inesesgalantestalanti.lv/tauta……/

Kintija Ilvija Tropa iegūst 2. vietu Starptautiskā tekstila darbu konkursā!

VJMMS Saulkrastu mākslas nodaļas audzēkne ieguvusi augstu novērtējumu – 2. vietu 1. Starptautiskajā bērnu un jauniešu šķiedrmākslas darbu konkursā ”Skaņu palete’’ Mārupē, kategorijā “Tekstilmozaīka”. Kintija konkursam veidoja darbu “Saulriets” (attēlā) skolotājas Rasas Grāmatiņas vadībā.

APSVEICAM AR SKAISTO SASNIEGUMU!

Zināmi 2019. gada pavasara/vasaras ieskaišu, eksāmenu, plenēra prakses norišu, diplomdarbu aizstāvēšanas un izlaiduma datumi!

VJMMS mākslas nodaļas audzēkņu diplomdarbu izstāde “Ne tikai gadi…

Vidzemes jūrmalas Mūzikas un mākslas skolas 50-tās gadskārtas – jubilejas zīmē nākamais notikums sarīkojumu ciklā “Ne tikai gadi…” Šoreiz – VJMMS Vizuāli plastiskās mākslas izglītības programmas Zvejniekciema un Saulkrastu mākslas nodaļu audzēkņu diplomdarbu izstāde Saulkrastu novada domē no 04.04.2019. Izstāde atvērta domes darba laikā.
Izstādes ekspozīcijā gan atsevišķi diplomdarbi, gan diplomdarbu fotogrāfijas. Laika posmā no 1995. gada (kopš vizuāli plastiskās mākslas nodaļas atvēršanas) to absolvējuši 167 jaunieši.

Attiecīgi darināts tieši šāds, milzīgs skaits lielisku, radošu diplomdarbu – sienu gleznojumi, grafikas, gleznojumi uz stikla,zīda, koka, porcelāna, dažādas interjeru iekārtas, elementi un detaļas, gaismas ķermeņi, dārza un vides dizaina objekti, tērpi un tērpu aksesuāri u.c. Šajā izstādē iespējams parādīt vien nelielu daļu no 167 diplomdarbiem.
Visi mīļi lūgti apskatīt!
Izstādes plakātā izmantots 2007. gada VJMMS absolventes Lienes Vecvagares diplomdarba fragments.

Tiklīdz tiks rasta iespēja plašākai izstādei citviet Saulkrastu novadā, izstādi papildināsim vēl ar citiem diplomdarbiem un darbu fotogrāfijām.

Pianistu nodaļas audzēknis Gatis Kalvišs un skolotāja Tamāra Āriņa apstiprināti apbalvojumam

Priecīga ziņa no Latvijas Nacionālā kultūras centra – Kultūras ministrijas apbalvojumam par nozīmīgiem sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādes un skatēs mākslu nozarēs apstiprināti VJMMS klavierspēles specialitātes audzēknis Gatis Kalvišs un viņa skolotāra Tamāra Āriņa.

Apbalvojumi tiks pasniegti svinīgos apstākļos 2019. gada 18.aprīlī plkst.12.00 Rīgā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Visus sveicējus aicinām pievienoties!

Apbalvojums piešķirts par iegūto 1. vietu Starptautiskajā konkursā “Concours Musical De France”, uz kuru Gatis un skolotāja Tamāra devās  2018. gada maijā.

Kā jau tikām ziņojuši, minētajā konkursā Grand Prix ieguva mūsu skolas un skolotājas Tamāras Āriņas audzēkne Lāsma Mikilpa-Mikgelba. Diemžēl Kultūras ministrijas Apbalvojumu nolikums neparedz apbalvot audzēkņus, kuri vēl nav sasnieguši 10 gadu vecumu. Līdz ar to Lāsma nav apbalvojamo vidū. Ticam un ceram, ka Lāsmas radoši muzikālajā dzīvē būs vēl ne viens vien sasniegums!

No visas Latvijas saņemtos 205 pieteikumus vērtēja žūrija: priekšsēdētājs, Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) direktores vietnieks kultūrizglītības jautājumos, Kultūras un radošās industrijas izglītības nodaļas vadītājs Andis Groza, žūrijas priekšsēdētāja vietniece, Kultūras ministrijas Nozaru politikas nodaļas vadītāja Iluta Treija, LNKC mākslas izglītības eksperte Ilze Kupča, Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors studiju un zinātniskajā darbā Andris Teikmanis, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Klavieru katedras profesors Juris Kalnciems, LNKC mūzikas izglītības eksperts Kārlis Jēkabsons un Latvijas Kultūras akadēmijas profesore Gunta Bāliņa.

Apmeklējam Ainavu glezniecības izstādi un Lidijas Auzas glezniecības izstādi

VJMMS Saulkrastu mākslas nodaļa 5. aprīlī ceļā Saulkrasti – Rīga. Izstāde Sv.Pētera baznīcā – Ainavu glezniecība. Tik izjusti! Ak, pelēkie. Atrodam mūsu skolotāja Anša Butnora darbu. Prieks un brīnums. Fotografējamies. Izrādās, iespējams skatītāju balsojums. Protams, esam patrioti 👍👍👍. Kājāmceļš – Vecrīga. Latvijas radio žurnālists Doma laukumā. Izskatās redzēts. Diktofons tāds nesaķemmēts… tomēr īsts. Kā ar vidi, kas uztrauc, ko mainīt, atkritumus šķirojam vai kā.. ak jūs no Saulkrastiem, tas gan forši, tātad ar Saulkrastiem viss kārtībā! Nu bet protams! “Arsenālā” Lidijas Auzas glezniecība. Mākslinieces, mākslas pedagoģes Ievas Putniņas vadīta meistarklase un izglītības programmu kuratores Katrīnas Vastlāves stāstījums. Meistarklases darbi…. līme, naglas, striķi, kociņi, putuplasts un citi brīnumi… akrils, karstais fēns utt… process radošs.  Muzeja fotogrāfes darbs ar mūsējiem divu stundu garumā. Daudzkārtīgs “Lieliski!!”‘ Darbi tiek gādīgi iepakoti mājupceļam. Kas tas? Zvans…muzejs tiek slēgts. Apsveram domu nakšņot turpat. Tomēr nē – gribas beidzot ēst! Balsojums par LIDO. Nu protams.. lai būtu. Dzīvā mūzika, daži gribētu vēl arī dejot… Mājupceļš jau saulrietā, au, cik skaļš! Paldies par darbu un izturību🖼🖼🖼💟. Arī šoferītim. Brauksim vēl!!!   

Pie skolotāja Anša Butnora darba (vidū).

Dalība Valsts konkursā mākslā

23.martā PIKC Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā profesionālās ievirzes izglītības Valsts konkursa finālā VJMMS pārstāvēja un konkursa uzdevumus veica 1. atlases kārtā uzvarējušie Saulkrastu mākslas nodaļas audzēkņi Līva Alsberga, Andrejs Ņekrasovs un Zvejniekciema mākslas nodaļas audzēkņi Aleksandrs Geks, Edvīns Mičulišs. Konkursa rezultāti vēl jāgaida, bet jau šodien – PALDIES audzēkņiem un skolotājām Mārai Alenai un Rasai Grāmatiņai par darbu, par radošumu un izturību! 🍀🌼🍀🌼🍀
Attēlā jaunieši pie saviem 1.kārtas darbiem izstādē Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā.

Pavasara koncerts Saulkrastu novada domē

Saulkrastos, Raiņa ielā 8 – domes ēkas 2.stāva zālē, sestdien, 23.martā skolas Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu nodaļas audzēkņu PAVASARA KONCERTS!
🌼🎼🌼🎼🌼🎼🌼🎼🌼🎼🌼🎼
Muzicēs skolotāju Aivas Zaubergas, Miervalda Lejas, Raimonda Kalniņa, Mareka Logina audzēkņi.
Koncerta sākums plkst. 11.00.
Visi mīļi aicināti!

Ne tikai gadi…

Visi mīļi aicināti Vidzemes jūrmalas Mūzikas un mākslas skolas 50tās jubilejas gadskārtas pirmajā koncertā Saulkrastos!  Spēlēs pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu nodaļu audzēkņi, arī skolas bigbends “Neibāde” (vadītājs Miervaldis Leja)! Programmā latviešu komponistu – Pētera Vaska, Emīla Dārziņa, Raimonda Paula un ārzemju komponistu – Johana Sebastiana.Baha, Edvarda Grīga, Roberta Šūmaņa, Georga Fridriha Hendeļa, Džeimsa Kristensena, Džeimsa Kurnova u.c. skaņdarbi.
Tiekamies trešdien, 14. novembrī Saulkrastu novada domes zālē.
Turpmākie koncerti sekos!